Modele shqiptare

In Nezařazené

Modelë, aktorë APO këngëtarë, janě të Errësira shqiptarë, të Errësira shumë seksi. Gjenet Shqiptare takohen me pamjen alla Kurt Kobain: Nikson Gjoka është modeli Shqiptar që Banon në Zvicër. Me tiparet e TIJ të Forta dhe vështrimin depërtues u kthye në një prej modelëve më të suksesshëm. Ai menaxhohet nga agjencia „scout models“, dhe ka qenë imazh i fushatave të një sërë markash, mes pneu „Viu Eyewear“. Modeli 24-vjeçar nga Lushnja ka një karrierë Mjaft të suksesshme në Kinë. Me Trupin Super të tonifikuar, Tafa ka pozuar për DISA Marka të Shmesh. Ai Aspiron të bëhet i njohur në fushën e modës në Evropë dhe SHBA. Për të ka shkruar Edhe Revista „Cosmopolitan“, në rubrikën „Mashkulli i muajit“. Je njohur ndryshe si Gentian lyam, modeli Gentian BIRKO nëshkroi kotratë me JOY modèles në Milano, Ku u përfaqësua me një album Fotografisk nga fotografja Roberta Ungaro, si një ndër fytyrat të Reja më premtuese. Model i mirënjohur në Greqi dhe në botë, Alexis papas ka një Nënë Shqiptare dhe NUK e fsheh asnjëherë origjinën. Tiparet e TIJ prej mashkulli Tipik mesdhetar, me pamjen prej „Burri të matur“ DHE shumë joshës, e kanë bërë Mjaft të suksesshëm në botën e modës.

Papas është fytyra e parfumit „Davidoff Hot Water“, pjesë e shumë fushatave, mes pneu Edhe AJO e „Calzedonia Uomo“, dhe ka sfiluar në pasarelë për Marka të njohura, ndër to Ermano Scervino. DY ditë më parë 22-vjeçarja ka marrë pjesë në emisionin „Grèce Next Top Model“, Ku përzgjidhen Modelet më të Mira. Bukuroshja Shqiptare ka mahnitur të Katër anëtarët e jurisë, të cilën e kanë komplimetuar për pamjen dhe Trupin e SAJ. Dhe sigurisht që në Fund votuan të Katër Pro bukuroshes Shqiptare. Modeli Shqiptar nga Mali i Zi ka sfiluar për markat më të njohura, si Prada, Burberry, Kenzo, Moschino, DKNY e shumë të Tjera. Me pamjen klasike të një modeli pasarelash dhe prerje të veçantë të fytyrës, Gjinaj është i përsosur për të sfiluar dhe si fotomodel, ndaj Edhe është zgjedhur nga agjencitë më prestigjioze të modelingut, si „Ford“ APO „Wilhelmina modèles“. Modeli nga Kosova me Banim në Zvicër Tregon se u zbulua rastësisht në moshën 15-vjeçare, Kur Sapo kishte Nisur shkollën profesionale për ndërtim.

Recent Posts